Bitcoin Kripto Paralarının Genel Özellikleri? Bitcoin Kripto Yatırım Kazancı

Bitcoin Kripto Paralarının Genel Özellikleri?

Bitcoin bir kripto para olması nedeni ile fiziksel bir yapısı bulunmayan, sanal bir para birimidir. Özellikleri bakımından incelenecek olursa geçmiş ve günümüz teknoloji yapısına göre çok büyük farklar bulunmaktadır. Tamamen sanal olması nedeni ile transfer işlemi, takası, alım ve satım işlemi, mining süreci hepsi sanal bir şekilde yapılmaktadır. Yazılımı günümüz teknolojilerinin üstünde bir standarta sahip olan Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir yapıdadır. Buda yüksek güvenlikli bir hizmet ağını bizlere sunmaktadır.

Ana hedefi merkeziyetsiz bir yapı üzerinden insanların güvenli bir şekilde ticaret akışını sağlayacağı bir aracı para birimi inşa etmektir. Günümüzde birçok farklı ülkenin kendine ait para birimi ve bu para birimlerinin birbirleri arasında bir döviz kuru bulunmaktadır. Bu yüzden bir ülkeden başka bir ülkeye para transfer işlemi yaparken döviz değişim ücretleri, kur kesintileri, transfer işlem maliyetleri gibi birçok maddenin bu sürece sahi olmasından dolayı yüklü bir külfet binmektedir. İşte Bitcoin kripto para birimi sayesinde bunların hepsinin yerine tek bir belirteç üzerinden demokratik bir ticaret anlayışının geliştirilmesini sağlamaktadır. Sadece bunlar ile sınırlı kalmayıp, 7 gün 24 saat istediğinizi her anda hiçbir resmi kuruma gereksinim kalmadan sadece birkaç tık yardımı ile para transfer işlemleri gerçekleştirilebilir.

 

Bitcoin Kripto Parasının Sunmuş Olduğu Yatırım Kazancı

Bitcoin bir kripto para alarak geleceğin dijital değişim aracı olmaya aday iken, birde arzının sınırlı olması, giderek kullanan kitlenin artış göstermesi gibi durumlar nedeni ile değer olarak yükseliş göstermektedir. Buda ekonomik yönden kar elde etmek isteyen kullanıcıların bir kazanç kapısı olarak görmelerine yol açmaktadır. Ancak ani çıkış ve düşüşlerin çok sık bir şekilde yaşanmasından dolayı risk iştah yüzdesi çok yüksek bir limittedir. Buda kazanma yüzdesini arttırdığı gibi kaybetme yüzdesini de aynı oranda arttırmaktadır.

21 milyon adet ile sınırlandırılmış ve bundan başka üretilemeyecek olan bir yazılım yapısı nedeni ile Bitcoin gelecekte çok daha yüksek bir kur fiyatı üzerinden işlem görmesi çok yüksek ihtimal ile karşılanmaktadır. Merkeziyetsiz olduğu içinde kimse tarafından kontrol edilmeyecek ve güç dengelerini gözetmekte büyük katkılar sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir