Thodex Bitcoin Gold Nedir? - Thodex Bitcoin Gold Nedir?,Thodex Bitcoin Gold Haberleri, Thodex Bitcoin Gold Fiyatları, Bitcoin Gold

Thodex Bitcoin Gold Nedir?

Dijital bir para birimi olan Bitcoin Gold, açık kaynak kodlu bir kripto para birimi olan Bitcoin’in sert bir çatalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bitcoin’in blok zincirindeki 491.407 numaralı bloktan itibaren oluşan ve bir alternatif olarak yaratılan Bitcoin Gold ile Bitcoin madencilik faaliyetlerinde özel ASIC ile gerçekleştirilen işlemlerin yerini, Grafik İşleme Birimleri ile yapılan restore işleri almıştır. Gittikçe ilgi uyandıran bu para birimi herkesin aklına Bitcoin Gold nedir, nasıl alınır sorularını getirmektedir.

Thodex Bitcoin Gold oluşturulduktan sonra ilk dağıtım sürecinde BTC özel anahtarlarına sahip olan bütün Bitcoin kullanıcılarına ellerindeki Bitcoin miktarı kadar Todex Bitcoin Gold alabilme imkanı verilmiştir. Bu dağıtım yöntemi daha önce Bitcoin Cash için de kullanılmıştır. 

Todeks Bitcoin Gold’un Hedefi Nedir?

İlk olarak 2017’de Temmuz ayında duyurulmuş olan Thodex Bitcoin Gold ile birçok şey amaçlanmış olsa da, bunların arasında özellikle iki husus oldukça önemlidir. 

 • Todeks Bitcoin Gold her şeyden önce madencilik konusunda birçok şeyin değişmesi madencilik sisteminin değişime uğrayarak, çok daha ideal bir şekle bürüneceğini iddia eder.
 • Revize edilmiş olan donanımın ardından var olan sisteme bireysel katılımın teşvik edilmesini ve madencilik için çeşitli ürünler sunan tüm firmaların sistem dışı bırakılmasını hedefler.

Thodex Bitcoin Gold geleceği ile ilgili merak ettiğiniz konular varsa bu yazımız size yardımcı olabilir.

Todex Bitcoin Gold’un Bitcoin’den Farkı Nedir?

Thodex Bitcoin Banka Kartı Gold ile Bitcoin genel olarak aynı mantık ve sistem üzerine kuruludur. Bununla birlikte özellikle bazı konularda birbirlerinden büyük farklılıkları vardır. Ancak ikisi arasındaki en dikkat çekici olan fark madencilik alanındadır.

Bitcoin Gold Equihash madencilik algoritmasını kullanır. Bu algoritma Zcash tarafından da kullanılan ve Lüksemburg Üniversitesi’ndeki kriptografi uzmanları tarafından tasarlanan bir sistemdir.

Algoritmanın en önemli özelliği madencilikte merkezileşmenin engellenmesidir. Çünkü Bitcoin’de her geçen gün madenciliğin merkezileşmesi artarak işlerin çok daha zor hale gelmesi kaçınılmaz olur.

Bu durum madenciliğin büyük şirketlerin tekelinde olmasına neden olmaktadır. İşte bu noktada Bitcoin Gold bu problemin üstesinden gelebilmek adına madencilik algoritmasını değiştirmiştir.

Thodex Bitcoin Gold Nasıl Alınır?

Bitcoin Gold temin etmek isteyen kişiler bu kripto para birimini destekleyen herhangi bir Bitcoin borsasına kayıt olarak alım işlemlerini gerçekleştirerek istenilen miktarda Bitcoin Cash sahibi olabilir. Dünya genelinde birçok kripto borsası tarafından desteklenen jetonun alınabileceği başlıca platformlar şu şekilde sıralanabilir:

 • HitBTC
 • BitStar
 • Yobit
 • BitBay
 • Paribu
 • Abucoins
 • Beatcoin
 • Bitcoin India

Bu tür kripto borsalarından birine kaydolan yatırımcı, öncelikle borsadaki hesabına para aktarmalıdır. Böylelikle istediği miktarda Bitcoin Gold ile hesaptaki parasını takas ederek satın alma işlemini gerçekleştirir.

Umarız ki Bitcoin Gold nedir sorunuza cevap verebilmişizdir. Eğer diğer kripto paralar konusunda daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız bu linkimizdeki makaleleri okuyabilirsiniz.

Thodex Bitcoin Gold Nedir?” te bir düşünce

 1. Pingback: Bitcoin Gold Geleceği Ne Gösteriyor? - Bitcoin Gold Nedir? - Altcoinler Hakkında Her Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir