Todex Bitcoin Gold Madenciliği Nasıl Yapılır? BTG Cüzdanı Oluşturma

Todex Bitcoin Gold Madenciliği Nasıl Yapılır?

Thodex Bitcoin’i merkezi olmayan bir kripto para birimi olarak hayata geçirmeye çalışan bir grup sert çatalın gerçekleşmesine neden olarak Thodex Bitcoin Gold’un oluşumuna vesile olmuştur. Todex Bitcoin Gold’un savunduğu konu aslında Bitcoin madenciliği faaliyetlerinin hızla merkezileşmesi üzerine ortaya çıkan sorunların üstesinden gelmek ve tekelleşmeyi engellemektir. Şimdi gelin Bitcoin Gold madenciliği nasıl yapılır konusuna kısa bir göz atalım.

Todeks Bitcoin’in merkezi olmayan niteliğine sekte vuran bu sorunu ortadan kaldırarak Thodex Bitcoin’den çok daha iyi bir kripto para birimi olma amacıyla hareket eden Bitcoin Gold, ASIC olarak adlandırılan madencilik cihazlarından bağımsız olarak Bitcoin Gold mining yapılabilecek şekilde sistemini düzenlemiştir.

Equihash Algoritmasının Artıları

Todex Bitcoin’in kullandığı proof-of-work algoritmasının aksine Zcash’in kullandığı Wquihash algoritmasının pek çok artısı bulunur. Bunların başlıcaları şu şekilde sıralanır:

  • ASIC cihazları oldukça pahalı olduğu için büyük madencilik firmalarının tekeline dönüşen mining faaliyetlerinin herkes tarafından yapılabilmesini ve tekelciliğin ortadan kaldırılmasını sağlar.
  • Bu algoritma ile Thodex Bitcoin Gold madenciliği GPU ve CPU ile yapılabilir. Böylece sadece ilgili programların indirilmesi ile gerçekleştirilen madencilik, herkese eşit uzaklıkta olarak demokratik bir çözüm üretilmiştir.
  • Evde yapılacak madenciliğin yaygınlaşması adına büyük bir adımdır. Böylece madencilik alanında bireysel faaliyetler gerçekleştirilerek merkezi olmayan kripto tanımına tamamiyle uyan bir para birimi olarak Bitcoin Gold karşımıza çıkar.

Thodex Bitcoin Gold Madenciliği Nasıl Yapılır?

Mining için öncelikle gerekli olan temel ihtiyaçların giderilmesi gerekir. Bu noktada kullanılan bilgisayarın ekran kartı güçlü olmalıdır. Aksi takdirde madenci para kazanmak yerine kaybeder.

Çünkü bir diz üstü bilgisayar ya da ekran kartı güçlü olmayan bir bilgisayar ile yapılan madencilik ile çok daha uzun sürede üretim yapılır. Bu süreçte harcanacak olan elektrik enerjisi düşünüldüğünde maliyet kazançtan çok daha yüksek olacaktır.

Eğer kişi gerekli donanıma sahip ya da bu donanımı edinebilecek pozisyonda değilse Thodex Bitcoin Gold madenciliği yerine herhangi bir borsa üzerinden Thodex Bitcoin Gold satın alarak yatırım yapması daha mantıklı olacaktır. Eğer gerekli ekipman mevcut ise izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

Havuz Seçimi

Havuz seçimi madenciliğin en önemli hususlarından biridir. Ne kadar iyi bir havuz seçilirse kazanç da o kadar yüksek olur. Seçim için dikkat edilmesi gereken noktalar ise şunlardır:

  • Mevcut madenci sayısı yüksek olmalıdır. 
  • Havuz komisyonu düşük olan platformlar tercih edilmelidir.
  • Up-time süresi olarak adlandırılan havuz sunucunun çalışma süresine dikkat edilmelidir. Süresi uzun olan havuzların seçimi ağ sorunu yaşamamak adına önemlidir.
  • Minimum ödeme miktarına dikkat edilmelidir.

Thodex Madenci Uygulaması Seçimi

Madencilik için kullanılması gereken uygulamalar vardır. Çok fazla seçenek olmasa da bilgi sahibi olmak adına araştırma yapılması faydalı olacaktır. Bu uygulamalar grafik kartının türüne göre kullanılır.

  • Nvidia kartlar için EWBF Cuda Miner,
  • AMD kartlar için Claymores BTG Miner uygundur.

BTG Cüzdanı Oluşturma

Madencilik öncesinde muhakkak Todeks Bitcoin Gold cüzdanı oluşturulmalıdır. Cüzdan için çok sayıda seçenek bulunur. BTG’un kendi web sitesinden desteklenen cüzdanlar incelenerek seçim yapılabilir.

Madenciliğe Başlama

Yukarıda belirtilen tüm adımlar atıldıktan sonra kişi artık Todex Bitcoin Gold üretmek için madenciliğe hazır konumdadır. Kullanılan madenci uygulamasında yer alan ayarlar dosyası bir not defteri ile birlikte açılır. Böylece gerekli alanlar seçilmiş olan havuza göre düzenlenir ve madencilik başlatılır.

Thodex Bitcoin Gold madenciliği nasıl yapılır konusunda size kısaca bilgi vermek istedik. Umarız ki bu bilgiler aklınızdaki sorulara yanıt olmuştur. Bu sanal paraya yatırım yapmayı düşünüyorsanız da bu yazımızı da okuyabilirsiniz. Ayrıca kripto para haberleri ile ilgili olarak da bu linkimiz size farklı bakış açıları sunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir