Thodex Bitcoin Gold Geleceği Ne Gösteriyor? - Thodex Bitcoin Gold Nedir?,Thodex Bitcoin Gold Haberleri, Thodex Bitcoin Gold Fiyatları, Bitcoin Gold

Thodex Bitcoin Gold Geleceği Ne Gösteriyor?

Jack Liao’nun öncülüğü ile Bitcoin’den sert çatal ile oluşturulan Bitcoin Gold’un yaratılma nedeni kısaca ve öz olarak Bitcoin’den çok daha iyi bir kripto para birimi olmaktır. Bu nedenle Thodex Bitcoin Gold madenciliği Thodex Bitcoin’den oldukça farklı bir şekilde düzenlenmiştir. Thodex Bitcoin madenciliği içerisinde en büyük sorunlardan biri olarak karşımıza çıkan “Proof-of-Work üzerinde değişikliğe gidilerek merkeziyetçi madenciliğin önüne geçilmesi ve herkes için ideal bir madencilik sisteminin oluşturulması istenmektedir. Bitcoin Gold geleceği ne gösteriyor konusu herkes tarafından merak edilen konuların başında gelmeye başlamıştır.

Yapılan madenciliğin ispatı olarak tanımlanan Proof-of-Work sisteminin değiştirilmesi için genel olarak sert çatalın gerçekleşmesi gerekir. Bu nedenle değişim için bu yolu tercih eden Bitcoin Gold, ZCash tarafından da kullanılmakta olan Equihash tercih ederek Thodex Bitcoin Gold geleceği için çok daha kusursuz ve verimli bir madencilik sistemi kurmuştur.

Bu sistem ile Thodex Bitcoin madencilik için kullanılması zorunlu olan Antminer gibi ASIC cihazların kullanılması gerekliliği ortadan kaldırılmaktadır. Böylece madencilik faaliyetinde bulunmak isteyen kişilerin sadece CPU ve GPU’larını kullanması yeterli olacaktır.

Thodex Bitcoin Gold ile ASIC Engelinin Ortadan Kalkması

Temel olarak tek bir uygulama için özel olarak hazırlanmış olan ASIC cihazları CPU’lardan oldukça farklıdır. Özellikle ASIC cihazlarıyla yüzlerce farklı işlemle elde edilen yüksek verimliliğin CPU’lar kullanılarak tek bir işlemle elde edilmesidir.

Genel olarak Thodex Bitcoin’in madencilik piyasası söz konusu olduğunda madenciliğin ancak ASIC’ler yardımıyla yapılabildiği görülür. Bu cihazları geliştiren birçok firma bu işi tekeline almış durumdadır. Bu firmaların öncüleri ise Canaan, Bitmain ve Bitfury’dir. Bu cihazların kullanımını zorunlu kılan protokol ise madencilikte kullanılan SHA256 adlı “Proof-of-Work” ‘tür.

Gelişen teknoloji dikkate alındığında bu sistem oldukça geleneksel ve basit kalmaktadır. Ancak Thodex Bitcoin Gold’un kullandığı Equihash, çok kompleks ve ileri teknoloji bir hashing algoritması olarak karşımıza çıkar. Böylece Bitcoin Gold geleceği söz konusu olduğunda madencilik faaliyetleri çok daha modern ve herkes için en erişilebilir konumda olacağı beklenmektedir. Ayrıca RAM gerekliliği de fazladır. Bu nedenle Equihash için ASIC’lerin kullanımı mümkün değildir. Hem maliyeti çok yüksek olur hem de hızı istenilen seviyelere çıkmaz.

Thodex Bitcoin Gold’un Avantajları

Thodex Bitcoin Gold kullanıcılarına pek çok açıdan avantaj sağlar. Örneğin;

  • Todeks Bitcoin gold’un alanında uzman ve deneyimli geliştiricileri ile Thodex Bitcoin Cash gibi birçok kripto para biriminden çok daha üstün konumdadır.
  • Ayrıca Thodex Bitcoin Gold ileri teknoloji kullanımını tercih ederek diğerlerine göre çok daha ileridedir.
  • Bitcoin Gold SegWit’i benimsediği için Bitcoin gerçekleştirdiği bütün gelişimleri takip ederek kullanma olasılığını yüksek tutar. Böylece Thodex Bitcoin Gold geleceği için en ideal yeniliklere her daim açık durumdadır.

Her Todex kripto para biriminde olduğu gibi bu parayı da anlamak için ne demek olduğunu bilmek önemlidir. Bitcoin Gold nedir daha detaylı bilgiler için bu yazımız size yardımcı olacaktır.

Ayrıca Thodex Bitcoin borsaları ile ilgili olarak bu yazımız da ilginizi çekebilir.

  1. Pingback: Bitcoin Gold Nedir? - Bitcoin Gold Nedir? - Altcoinler Hakkında Her Şey

  2. Pingback: Bitcoin Gold Madenciliği Nasıl Yapılır? - Bitcoin Gold Nedir? - Altcoinler Hakkında Her Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir